خانه / مقالات / طب انرژی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی
slide2-support61_438407

طب انرژی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی

طب انرژی به بعنوان بخشی از طب مکمل و جایگزین هر روز بیش از گذشته مورد توجه جامعه علمی و پزشکی دنیا قرار می گیرد. بررسی ها نشان می دهد در ۸۷ دانشکده پزشکی در دنیا دوره های مربوط به طب مکمل و جایگزین (CAM) به دانشجویان پزشکی آموزش داده می شود. در برخی نیز مشخصا به «طب انرژی» اشاره شده است:

  • طب جامع: طب انرژی (انشگاه آریزونا)
  • مرکز طب جامع: انرژی درمانی (دانشکده حقوق دانشگاه مریلند)،
  • طب انرژی (دانشکده پرستاری دانشگاه ورمونت)
  • طب طبیعی از جمله هومیوپاتی وطب سورنی (دانشگاه سیاتل)
  • طب انرژی (ریکی، کی گونگ، انرژی درمانی و پولاریتی تراپی (مرکز پزشکی دانشگاه اوهایو)

در میان ۸۷ برنامه تحصیلی که بیشتر به شکل دروس اختیاری ارائه می شوند، چند درس وجود دارد که به طور خاص به طب انرژی مربوط می شود. برای مثال، دکتر جویس شریور در دانشکده پزشکی مونت سینای دانشگاه سیتی در نیویورک درسی با عنوان «قدرت پنهان جسم: کی گونگ ابداعی» و »علم یوگا» ارائه می دهد.

در کالیفرنیا آمریکا چندین دانشکده وجود دارند که در رشته سلامت جامع و کل نگر  مدرک کارشناسی ارائه می دهند. البته هیچ یک از آنها به طور خاص درسی با عنوان طب انرژی ندارند، ولی به این حوزه نوظهور به عنوان شاخه مجزایی از طب مکمل و جایگزین ارج می نهند. به علاوه دو دوره آموزشی ویژه طب انرژی نیز در دانشگاه هولوس و دانشگاه طب انرژی برگزار می شود.  این موسسات آموزشی این فرصت را در اختیار دانشجویان علاقه مند قرار می دهند که در حوزه طب انرژی آموزش ببینند. البته بیشتر افراد فعال در زمینه طب انرژی آموزش های تخصصی بیشتر را در کارگاه ها و سمینارهای آموزشی که برای مثال توسط ISSSEEM برگزار می شود دریافت می کنند.

emu

موسسه مطالعات جامع کالیفرنیا نیز مدرک کارشناسی در رشته سلامت جامع اعطا می کند. در این دوره روش های درمانی شرقی، غربی و درمان های بومی در کنار هم آموزش داده شده و تعاریفی شخصی، چند فرهنگی و جهانی از سلامت ارائه می شود.  دانشگاه طب انرژی نیز در سال ۲۰۰۶ توسط دکتر فرانچسکا مک کارتنی راه اندازی شد و اولین فارع التحصیلان آن در سال ۲۰۱۰ معرفی شدند. این موسسه در رشته سلامت جامع مدرک کارشناسی و دکترا اعطا می کند.

به علاوه موسسات آموزشی بسیار زیاد دیگری نیز در آمریکا و کانادا وجود دارند که در زمینه طب مکمل و جایگزین دوره های آموزشی برگزار می کنند.

درباره طب انرژی

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما درج نخواهد شد.قسمت های الزامی مشخص شده اند *

*

x

این مطلب را هم ببینید

issseemlogo

آشنایی با انجمن بین المللی مطالعات انرژی های نهان و طب انرژی (ISSSEEM)

انجمن بین المللی مطالعات انرژی های نهان و طب انرژی که با ...