خانه / مقالات / با پیشگامان حوزه طب انرژی آشنا شوید

با پیشگامان حوزه طب انرژی آشنا شوید

ظرف ۲۰ سال گذشته حوزه طب انرژی پیشرفت های بسیار مهمی به خود دیده است که دلیل آن تلاش های محققان و اساتید پیشگام در این عرصه بوده است. در این مطلب به تنی چند از این اساتید اشاره کرده و مبنای علمی طب انرژی را مورد اشاره قرار می دهیم.

 

williamrossadey

دکتر راس ادی (۱۹۲۲-۲۰۰۴)

دکتر ادی، استاد آناتومی و فیزیولوژی دانشگاه UCLA، تحقیقات اولیه گسترده ای را بر روی تاثیرپذیری سیگنال های سلولی توسط میدان های مغناطیسی به انجام رساند. او ۵۰ سال در حوزه علوم پزشکی به فعالیت پرداخت و دانشی که وی در زمینه اثرگذاری میدان های مغناطیسی بر بافت های بیولوژیکی کسب کرد برایش شهرتی جهانی به پا کرد.

یکی از مفاهیم انقلابی که دکتر ادی پیشنهاد داد این بود که بافت های مغز انسان نسبت به میدان های محیطی و درونی زیر حرارتی حساس بوده و رفتارهای فیزیولوژیکی و رفتاری از خود نشان می دهد. این میدان های با فرکانس پایین موجب اعمال تغییرات در بافت مغز در سطحی پایینتر از  آنچه در برانگیختگی سیناپسی وجود دارد می گردند. خیلی ها دکتر ادی را با «پنجره بیولوژیکی» وی می شناسند. این مفهوم حاکی از ان است که میدان های الکترومغناطیسی با فرکانس ها و امواج پایین می توانند موجب انعکاسات الکترومغناظیسی و تغییرات در بافت ها شوند. او به موضوع خطرات ناشی از آلودگی الکترومغناطیسی ناشی از گوشی های تلفن همراه و سایر تشعشعات مایکروویو که از میدان های با فرکانس پایین حاصل می شوند به تفصیل پرداخته بود.

 

 

robert-o-becker

دکتر رابرت بکر (۱۹۲۳-۲۰۰۸)

دکتر بکر از نخستین افرادی بود که موضوع جریان های الکترویکی طبیعی در بدن انسان را مورد مطالعه قرار داده و نسبت به آلودگی های الکتریکی هشدار داده بود. او در حوزه میدان های مغناطیسی مطالعات فراوانی داشته و کتاب های متعددی در این زمینه به چاپ رساند که از آن جمله می توان به کتاب الکتریک بدن: الکترومغناطیس و مبانی حیات و همینطور کتاب جریان های متقاطع: خطرات آلودگی الکتریکی اشاره کرد.

 

 

 

mae-wan-ho

دکتر می وان هو

دکتر هو مدیر انجمن هلم در اجتماع در بریتانیا می باشد، سازمانی که منبع اطلاعات و مطالعات در خصوص مسائل مرتبط با مهندسی ژنتیک در کشاورزی و پزشکی محسوب می شود. اما عمده فعالیت وی در حوزه طب انرژی به شناسایی ترمودینامیک پیچیدگی ساختاریافته در مظام های حیات، از جمله جریان انرژی در چرخه های حیات، ماهیت کریستالی مایع نوع حیات و کاربرد فیزیک کوانتوم در زندگی مربوط می شود.

 

 

james-oschman2

دکتر جیمز اوشمن

دکتر اوشمن نویسنده برجسته ای است که به شرح بیوفیزیک طب انرژی و کاربرد آن در درمان و رفتار انسانی پرداخته است. او در سال ۲۰۰۳ ریاست انجمن بین المللی مطالعات انرژی های پنهان و طب انرژی (ISSSEEM) را نیز بر عهده گرفت. او شاگرد پروفسور آلبرت سنت گیورکی بوده و در مورد ماهیت ماتریس خیات، سیستم ارتباط سریع بدن که عملکردی مشابه فرایندهای نیمه هادی دارد، به تفصیل پرداخته است. او از پیشگامان فعلی طب انرژی بوده و در وبسایت شخصی خود منابع ارزشمندی را گرد آورده است.

 

 

 

elizabeth-rauscher2

دکتر الیزابت راشر

دکتر راشر یک فیزیکدان نظریه پرداز، محقق و مخترع است که درک عمیق و بینش وسیع او هچنان مبنای نظری بسیاری از پدیده های طب انرژی را تشکیل می دهد. او بیش از ۲۷۵ مقاله و ۶ کتاب به رشته تحریز درآورده است.

 

 

 

paul-rosch2

دکتر پل راش

دکتر راش بنیانگذار موسسه استرس در آمریکا و از حامیان پر و پاقرص طب انرژی می باشد. او سردبیر مجله طب استرس و دستیار سردبیر ژورنال بین المللی سلامت روانی و ژورنال بین المللی مدیریت استرس می باشد.  او در نگارش کتاب طب بیو الکترومغناطیس (۲۰۰۳) که در ۵۰ فصل به نتایج تحقیقات ارائه شده در کنگره بین المللی استرس پرداخته است نیز سهیم بوده است.

 

 

 

beverly-rubik

دکتر بورلی رابیک

دکتر رابیک مدیر اسبق مرکز علوم نوین در دانشگاه تمپل و مدیر فعلی مرکز علوم نوین در اوکلند می باشد. او در مورد فرضیات مربوط به حوزه انرژی تحقیقات گسترده ای انجام داده است. او ریاست موسسه ملی پنل سلامت در سال ۱۹۹۲ را بر عهده داشت که در مورد درمان های مختلف بر پایه الکترومغناطیس تحقیق کرد. نتایج این تحقیقات در گزارشی با عنوان «طب جایگزین: بسط افق های طب» انتشار یافت که فصلی از آن به «کاربردها الکترومغناطیس در طب» اختصاص داشت.

 

 

 

albert-szent-gyorgyi

آلبرت سنت گیورکی (۱۸۹۳-۱۹۸۶)

او که برنده جایزه نوبل شد در خصوص کاربردهای نظریه های فیزیک کوانتوم در بیوشیمی و سپس در مورد سرطان نظریه های جالبی ارائه داد. او ویژگی های اتمی قشر پروتئین بدن را مورد مطالعه قرار داد و نتیجه گیری کرد که بدن انسان نیز مانند یک نیمه هادی عمل می کند. به عقیده او بدن یک زنجیره انرژی را تشکیل می دهد که در آن مولکول ها به عنوان هادی اصلی در چرخه انرژی حیات ایفای نقش می کنند. او در اواخر عمر خود معتقد به این بود که بنیان های آزاد (free radicals) دلیل اصلی سرطان و پیشری محسوب می شوند. به عقیده او سرطان در اصل یک مشکل الکترونیکی در سطح مولکولی بود. نظریات او خیلی از محققان دیگر، از جمله دکتر جیمز اوشمن را واداشت تحقیقات وی را دنبال کنند.

 

 

william-tiller2

دکتر ویلیام تیلر

دکتر تیلر استاد علم مواد در دانشگاه استانفورد است که بیش از ۲۵۰ مقاله و ۳ کتاب به چاپ رسانده است. او به طور همزمان بیش از ۳۰ سال است که در خصوص حوزه انرژی های روانی که به احتمال خیلی زیاد به بخشی از فیزیک آینده بدل خواهد شد تحقیق و مطالعه داشته است. بینش فکری جدید او در خصوص فیزیک که بر پایه آزمایشات قوی علمی استوار است خود بخشی از یک الگوی الکترودینامیک جدیدتر است که بر اساس آن ادراک و آگاهی می تواند بر فرایندهای مادی تاثیرگذار باشد.

درباره طب انرژی

پاسخ بدهید

آدرس ایمیل شما درج نخواهد شد.قسمت های الزامی مشخص شده اند *

*

x

این مطلب را هم ببینید

issseemlogo

آشنایی با انجمن بین المللی مطالعات انرژی های نهان و طب انرژی (ISSSEEM)

انجمن بین المللی مطالعات انرژی های نهان و طب انرژی که با ...